Több évnyi, alapos előkészítő munka után felkerült a Vadgazdálkodási Alap első pályázati kiírása a Kamara honlapjára.
2010 óta 73 új erdei turista-, vadász- és kulcsosház létesült vagy újult meg. Emellett 107 erdei iskola, 51 látogatóközpont épült vagy újult meg, és 9 barlangban sikerült fejlesztéseket végrehajtani.
Románia egyike lett annak a 25 európai államnak, ahol nem megengedett a vadállatok cirkuszi szerepeltetése.
A kutyák kognitív képességeit tanulmányozó Alexandra Horowitz szerint a kutyák a levegő illata alapján határozzák meg, hogy mennyi az idő.
Az Országos Magyar Vadászkamara elnöksége elfogadta a vadászatra jogosultak vadgazdálkodási tevékenységének fejlesztését támogató Országos Vadgazdálkodási Alap működési szabályait és a 2017. évi pályázati felhívást. A vadgazdálkodók az idei évben november 30-áig adhatják be pályázataikat.
Néhány éve, a FeHoVa megnyitóján Semjén Zsolt kijelentette, hogy hadat üzen a magyar állam a "csinált" bakoknak és bikáknak. Aki nem értette meg, az viselje a Büntető Törvénykönyv szigorát!
Október 2-ától október 8-ig idén is megrendezésre kerül a mára már hagyományosnak számító Erdők Hete elnevezésű, országos programsorozat.
A vaddal történő ütközés közlekedési balesetnek számít és mindenképpen ki kell hívni a rendőrséget, illetve értesíteni kell az illetékes vadásztársaságot. A vad az állam, illetve a vadásztársaság tulajdona, eltulajdonítása lopás.
Szombaton kezdődik és október 14-ig tart a rókák őszi veszettség elleni országos vakcinázása.
Egyensúlyba szeretné hozni az Országos Magyar Vadászkamara a magyar vadvilágot.
A CIC elnöke kiemelkedően fontosnak nevezte Kína csatlakozását, mivel így a nemzetközi szervezet immár világméretűvé, ezzel együtt globális jelentőségűvé vált.
A pásztor-, terelő- és vadászkutya tulajdonságok megőrzése, fejlesztése és a hosszú távú, funkcionális tenyésztése a tenyésztő szervezetekkel közösen a nemzeti park igazgatóságok, egyes állami erdőgazdaságok és a Haszonállat-génmegőrzési Központ feladata.