2017-ben ismét a Kisalföldi Erdőgazdaság Zrt. Göbös-majori Ökoturisztikai Központja adott otthont a Győr-Moson-Sopron megyei vadásznapnak, melyet az Országos Magyar Vadászkamara megyei területi szervezete készített elő.
A vadgazdálkodási alapba évente 650 millió forint kerülhet, a felhasználásról pályázati úton születhet döntés. Pályázatot kizárólag vadászatra jogosultak és azokból szerveződött konzorciumok nyújthatnak be.
140 medve és 97 farkas kilövéséről határozott a román környezetvédelmi tárca vezetője.
A 2021-es Vadászati Világkiállítás szakmai előkészítéséhez szükséges pénzügyi forrásokat a kormány biztosítja, a szakmai védnökséget pedig a Nemzetközi Vadászati és Vadvédelmi Tanács (CIC) látja el.
Jövő év január 1-étől a vadászkamara működteti a hatvani Széchenyi Zsigmond Kárpát-medencei Magyar Vadászati Múzeumot.
Robotfarkasokkal védik a vetést Japánban. Az eddigi eredmények bíztatóak.
Elérhető a 2016-2017-es vadászati év adatainak összesítése.
Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, az Országos Magyar Vadászati Védegylet elnöke szombaton, a 25. Magyar Vadásznap megnyitó ünnepségén tartott beszédet.
Kik kapták az idén a Nemzeti Vadászrend kitüntetéseket?
A Nemzetközi Állatjárványügyi Hivatal (OIE) előírásai szerint Magyarország a mai napon visszanyerte madárinfluenzától mentes besorolását.
Papp Zoltán megyei fővadász szerint az elmúlt évtizedekben teljesen átalakult Hajdú-Bihar megye vadállománya. Példaként említette, hogy míg az 1960-as években mindössze hét vaddisznót számoltak a megyében, 1990-ben már 200-at, tavaly pedig 3600 vaddisznó volt Hajdú-Biharban.
Hat európai ország összefogott a kontinensen élő hiúzok megmentése érdekében.