A károk pontos felméréséhez még hetek kellenek, mert az erdőterületek csak korlátozott mértékben közelíthetők meg. A lehulló fagyos hó az éppen rügyfakadás után lévő, zsenge levelekre rátapadt, megnövelve a korona súlyát és felületét. A megnövekedett terhelés alatt a faágak sok helyen letörtek, a helyenként viharos erejű széllökések pedig a fák törzsének törését, illetve a felázott talajon gyökerestől való kifordulását okozták. A kár egyaránt sújtotta az őshonos és idegenhonos, a fiatal és öreg állományainkat.
Az erdőgazdálkodók gyorsjelentése alapján az érintett tölgyeseinkben idén gyenge makktermés várható, amely hátráltatja az erdők megújítását. A szakemberek jelentősebb fagykárokat jelentettek a csemetekertekből is. A klímaváltozás okozta szélsőséges időjárási jelenségek miatt komoly kihívásokkal szemben keresni kell a megfelelő erdőgazdálkodási megoldásokat.
Az erdészeti szakemberek a klímarezisztens fajok, fajták, tájfajták, ökotípusok megkeresésével, kiválasztásával, a megfelelően zárt faállományok nevelésével igyekeznek erdeinket a jövőben ellenállóbakká tenni a várható, egyre szélsőségesebb időjárási viszonyokkal szemben.