A tájékoztatás szerint a két intézmény együtt tud dolgozni olyan kutatási témákban, mint az éghajlatváltozás vagy az intelligens erdőgazdálkodás. A közös kutatások célja egyebek mellett a klímaváltozásnak ellenálló erdők létrehozása lesz.
A pekingi és soproni szakemberek a jövőben az erdészeti adatkezeléshez, elemzéshez és döntéshozatalhoz szükséges információs rendszerek fejlesztésével és alkalmazásával kapcsolatos projekteken is együtt dolgozhatnak.
A Pekingi Erdészeti Egyetem, amely Kína legnagyobb erdészeti oktatási intézménye, több mint húsz ország mintegy 150 egyetemével és kutatóintézetével folytat nemzetközi tudományos eszmecserét és együttműködést. A megállapodás révén a Soproni Egyetem és a hozzá tartozó Erdészeti Tudományos Intézet (ERTI) is részese lett ennek a globális hálózatnak.
A két intézmény együttműködik abban a célkitűzésben is, hogy ne csak a helyi közösség, hanem a globális tudományos közösség számára is értéket alkosson, biztosítva a jövő ökológiai kihívásainak kezeléséhez szükséges ismereteket és szakértelmet.
A közös munkát segíti majd a HUN-REN kutatóhálózattal való együttműködés is.
A közlemény idézi Fábián Attilát, a Soproni Egyetem rektorát, aki szerint az erdőknek kiemelt szerepe van a szén-dioxid kibocsátás mérséklésében, de utóbbi káros hatásait azok sem kerülhetik el. Ahhoz, hogy megfelelően tudjuk művelni az erdőket, újfajta megközelítésre, a modern technológiák adta lehetőségek kiaknázására van szükségünk - mondta.
Hozzátette: a klímamodellek készítése, a geobioinformatika, a karbon lábnyom meghatározás és a biomonitoring rendszerek vizsgálata azok a vezető témakörök, amelyekben a Soproni Egyetem és nemzetközi partnerei világszinten is jelentős előre lépést érhetnek el a tudományos életben.
A megállapodást Fábián Attila és Li Csao-hu, a Pekingi Erdészeti Egyetem elnöke írta a Kínában.