Most már el mondható, hogy évente átjárnak farkasok és medvék is a magyar határon túlra, és a technika is segít abban, hogy ne csak találgatásokba bocsátkozzunk. A kameracsapda csak nevében csapda, valójában valós képet kaphatnak a szakértők arról, hogy milyen állatok portyáznak a területen akár az éj leple alatt.
Ennek köszönhetően egy ilyen kameracsapda rögzítette, hogy a Börzsönyben újból farkasok tűntek fel. Farkas lábnyomokat már így is találtak, de akkor még nem készült kamerafelvétel. Most azonban bebizonyosodott ténylegesen, hogy farkas portyázik Magyarországon, amely jó hír. A ragadozók ugyanis segítenek a vadállomány számát a normális szinten tartani. Bőséges táplálék mellett jó sora van az ide érkező farkasoknak, ráadásul a gyengébb vadak elejtésével segítik azt is, hogy egészséges maradjon a populáció.
A farkas kerüli az ember közelségét, így az ember által tartott állatok is biztonságban vannak a ragadozótól.
Becslések szerint Európában a farkasok száma 17 ezer egyed lehet, és Magyoroszágra is ellátogatnak. Ahol pedig az ember és a farkas egy területen él, ott félelem és konfliktus is felütheti a fejét. A LIFE EuroLargeCarnivors nevezetű projekt keretében készült kisfilmek arra hívják fel a figyelmet, hogy ember és vadállat, ragadozó vadállat közötti együttélés igenis lehetséges, és szükséges is. A vadállatokkal való emberi kapcsolatról szóló kampányvideókat késztettek vadászok, turisztikai szakemberek, állattartók. Az egyik hazai kampányfilmet alább megtekintheted.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!