A tatai Gottwald Hotelben megtartott ülésen dr. Jámbor László elnök elmondta: a Vadászati törvény és ehhez kapcsolódóan a Vadászkamarai törvény módosítása az OMVK működési feltételeit pozitív irányba változtatta meg. Visszaállt a kötelező vadászkamarai tagság a sportvadászok részére, ami egyebek mellett lehetőséget biztosít arra is, hogy a szervezet megkövetelje a tagságtól az etikus, jogszabálykövető magatartást. A másik lényeges változás értelmében a szervezetre többletfeladatokat ruháztak, amelyek közül a legfontosabb a külföldi vadászok vadászati engedélyeinek kiadása.
Ez nem csak feladatot jelent, de új távlatokat is nyit, mivel az engedélyek teljes díjbevétele is a vadászkamaránál marad. Ami a vadászjegyet illeti, annak bevétele szintén 100%-ban az OMVK-hoz kerül szemben a korábbi 50%-kal. A két tétel jelentősen javítja a működés anyagi feltételeit: a korábbi alig 500 millió forintos éves bevétel helyett már 2017-ben egymilliárd forint fölötti összegből gazdálkodhat a szervezet, míg 2018-ban 1,8 milliárdból.
A gazdálkodásnak nem csak hatékonynak, de átláthatónak is kell lennie. Mindkét szempont érvényesülését szolgálja az új feladatarányos finanszírozási rendszer, amelyet a Küldöttközgyűlés el is fogadott, illetve az újra megalakuló Országos Vadgazdálkodási Alap működésének rendszere.
Az Küldöttközgyűlésen egyéb aktualitásokról is szó esett, így egyebek mellett az Országos Vadgazdálkodási Alapról, a megyei Területi Szervezetek idén esedékes tisztújításáról, a Vadászati törvény végrehajtási rendeletéről, amely rövidesen megjelenhet, téma volt továbbá, hogy a hatvani Kárpát-medencei Széchenyi Zsigmond Vadászati Múzeumot átadhatják az OMVK vagyonkezelésébe.
Az OMVK új feladatait be kellett építeni az Alapszabályba is. Az ülésen a küldöttek erről egyebek mellett erről is szavaztak.
Pap Gyula országos alelnök, a Veszprém megyei vadászkamara elnöke a hivatásos vadászok anyagi megbecsülésének fontosságáról, ezzel kapcsolatban is az ajánlott bértábláról szólt. Ez a korábbi elképzelések ellenére egyéb jogszabályi rendelkezések miatt nem kerülhetett be a vhr.-be, így az OMVK ajánlásként tette közzé. Az alelnök arra kérte a jelenlévőket, hogy próbálják meg a saját megyéjükben tudatosítani: a jól megfizetett szakember hosszú távú befektetés, amely szavatolhatja a magyar vadgazdálkodás jövőjét.