Dr. Sziebert Gergely, a Fejér megyei Kormányhivatal Élelmiszerlánc-biztonsági Főosztály vezetője és két állami vadfeldolgozó üzem hatósági állatorvosai és az állami erdőgazdaságok vadászati szakemberei is részt vettek a rendezvényen.
Az év eleji (január 4-én volt a szakmai megbeszélés) időpontválasztás nem véletlen, hiszen a nagyterítékű vadászatok időszakában előtérbe kerül a lőtt vad elsődleges -a vadászterületen történő- kezelése, szállítása, tárolása.
Sok gondot jelentett a korábbi években a hatósági állatorvosi húsvizsgálatok során a nagyterítékű vadászatok időszákban a fogyasztásra alkalmatlannak minősített, az elkobzott lőtt vad mennyisége. Többek között ennek a problémának a megbeszélésére és lehetséges megoldási javaslatok ismertetésére szervezte meg az összejövetelt az Öreglaki Vadfeldolgozó és a VADEX Mezőföldi Zrt. közösen.
A lőtt vad kezelés feladatainak ismertetésével kapcsolatos előadásokon kívül szó esett az Afrikai sertéspestis veszélyének a hazai vadgazdálkodókat érintő vonatkozásairól is.
A rendezvényen az alábbi témákban hangzottak el előadások:
Az ASV az Afrikai Sertéspestis közép-európai megjelenésének veszélyeiről (Csehkis Imre vadfeldolgozási ágazati igazgató, Vadfeldolgozó Soponya)
A vadhúskezelés higiéniája a vadászterületen (Dr. Csivincsik Ágnes kutató állatorvos Kaposvári Egyetem AKK)
Vadfelvásárlás, vadátvétel. A begyűjtő helyek szerepe (Tapasztó Sándor felvásárlási osztályvezető, VADEX Mezőföldi Zrt.)
Húsvizsgálat, kobzás (Dr. Hetényi László hatósági állatorvos, Fejér Megyei Kormányhivatal)
Az előadások után érdekes programmal folytatódott a nap: gyakorlati bemutatót láthattak az erdőgazdasági szakemberek a VADEX Mezőföldi Zrt. Soponyai Vadfeldolgozó Üzemében, melynek során a lőttvad vizsgálatát végző hatósági állatorvosok mutatták be a húsvizsgálat folyamatát, illetve a vadgazdák kérdéseire válaszoltak.
Összegzésként elmondható, hogy sikeresnek és igen hasznosnak bizonyult az összejövetel. A résztvevők közös célnak tekintik, hogy a vadgazdálkodás, a vadászat időszakosan változó feltételeihez történő jobb alkalmazkodás, az új szervezési megoldások használata és a naprakész szakmai információk ismerete segítségével csökkenteni lehessen az elkobzott vadhús mennyiségét, hogy ezzel az állami erőforrások eredményesebb hasznosítása valósuljon meg.