Kassel városában a mosómedvék elszaporodása komoly problémákat okoz a helyi lakosok számára. A kis állatok, amelyek az 1930-as években kerültek Németországba, mostanra már az ország több területén, valamint Franciaországban és Belgiumban is jelen vannak.
A mosómedvék története Németországban az 1930-as évekig nyúlik vissza, amikor Hermann Göring, a náci titkosrendőrség (Gestapo) alapítója hozta be őket az országba, és a bundájuk miatt kezdték szaporítani őket. Az állatok közül számos példány a II. világháború alatt szökött meg a Berlin környéki mosómedvefarmokról, míg más egyedeket szándékosan engedtek szabadon.
A második világháború utáni időszakra a mosómedvék elszabadultak, és azóta hatalmas populációra tettek szert, amely időről időre problémát okoz a német városokban – többek közt Kasselben is.
A helyi városvezetés mostanra már elismerte, hogy a mosómedvéket nem lehet teljes mértékben kiirtani, csak minimalizálni lehet a lakosok és a mosómedvék közötti problémákat.
A város lakóinak azt tanácsolják, hogy házaikat tegyék „mosómedve-biztossá”, hiszen az állatok jelentős károkat okozhatnak. A mosómedvék ugyanis megrongálják a házakat, és gyakran élelmet, sőt italokat is eltulajdonítanak, így a lakosok jelentős anyagi veszteségeket szenvednek el.
Az állatokról több felvétel is napvilágot látott a közösségi médiában az utóbbi időben.
Egy 81 éves francia vadász bíróság elé került, amiért lelőtt egy rá támadó barnamedvét, amely védett fajnak számít a Franciaországot és Spanyolországot elválasztó Pireneusokban.
A novemberi hónap a vadászat szerelmesei számára különleges időszakot jelent, hiszen a természet ebben a hónapban nyújtja a legszebb és egyben legnehezebb környezetet a vadászkalandokhoz. A hűvös, esős napok, az
Az őszi és téli hónapok a vadászat szerelmesei számára különösen izgalmas időszakot jelentenek. Ilyenkor a természet változásai nemcsak a vadak mozgását, de a vadászok stratégiáit is befolyásolják. A hidegebb hónapok
November a vadászeszmény egyik legfontosabb hónapja, amikor a természet lassan felkészül a téli nyugalomra, a vadállatok pedig sűrűbb bundával és változó viselkedéssel keresnek menedéket.